BAŞKAN SN. ÜREK’TEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  • 28.02.2022

BAŞKAN SN. ÜREK’TEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“ Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olan Miraç Kandili’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Sn. Ürek, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Âlemlere rahmet olarak, yüce dinimiz İslam’ı yaymak üzere gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) Cenab-ı Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden ‘Miraç’, Hz. Peygamberimizin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolüdür.

Beş vakit namaz, dinimizde çok önemli bir yere sahip, faziletlerle dolu ‘Miraç Gecesi’nde farz kılınmıştır. Yine bu gece, Allah'a şirk koşmayanların cennete gireceği müjdelenirken, Bakara Suresi'nin son iki ayeti indirilmiştir. Bu mübarek gecede, Peygamber Efendimize (S.A.V), ‘Peygamberlerden hiçbiri Sen’den evvel, ümmetlerden hiçbiri de senin ümmetinden evvel cennete girmeyecektir’ müjdesi verilmiştir.

Yüce dinimiz adına tüm bu güzelliklerin bir arada yaşandığı Miraç Kandilinizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden diliyorum.

Miraç Gece’miz mübarek olsun.“ dedi.

#MiraçKandili