Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Merkez, Belde ve Köy Muhtarları Değerlendirme Toplantısına Katıldı.
  • 8.11.2021

Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Merkez, Belde ve Köy Muhtarları Değerlendirme Toplantısına Katıldı.

Nilüfer Anaokulunda düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamı Sn. Mehmet Rıdvan DOĞAN, Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Şenoba Belediye Başkanı Sn. Alihan BABAT, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sn. Alper YILMAZ, İl Genel Meclis Üyeleri Sn. Hasan ALTÜRK ve Sn. Adil CEVİZ İlçe Emniyet Amir V. Sn. İzzettin ENGİN ve İlçe Protokolü, İlçe Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları ile Belde Muhtarları katılım sağladı.

Mahalle ve köylerimiz ile ilgili talep ve sorunların dinlenildiği toplantıda çözümler hakkında karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Başkanımız ; “ Öncelikle toplantı salonumuzda katılım sağladığınız için hepinizi saygıyla selamlıyorum, hepiniz hoş geldiniz.

Kıymetli Muhtarlarımız, Muhtarlık demokratik yönetimlerde en eski yapı taşlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır.

1829 yılından bu yana devam eden muhtarlık sistemi,en köklü devlet kurumlarından biridir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ve Hükümetimizin himayelerinde 2015 yılında muhtarlar günü 19 ekim olarak belirlendi, ben de muhtarlar gününüzü şimdiden kutluyorum.

Hep birlikte el ele vererek, mahalle ve köylerimizdeki talep ve istekleri çözüme kavuşturmalıyız. Bu konuda ilçe Belediyemizin yanı sıra belde belediyelerinin de muhtarlarımızın yanında olması önem taşımaktadır. Biz bu konuda elimizden gelen tüm imkanları muhtarlarımıza sunacağız inşallah.

Toplantıya telefon ile katılım sağlayan Şırnak Valisi Sn. Ali Hamza PEHLİVAN; “ Muhtarların devlet ile vatandaş arasında bir köprü olduğunu belirterek, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik etti.