Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Uludere 7. İlçe Olağan Kongresine Katılım Sağladı.
  • 3.03.2020

Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Uludere 7. İlçe Olağan Kongresine Katılım Sağladı.

Nilüfer Anaokulu Konferans salonunda düzenlenen kongreye, Başkanımız Sn. Sait ÜREK, 24.25.26 Dönem Yozgat Milletvekili ve Şırnak İl Koordinatörü Sn. Ertuğrul SOYSAL, 24. Dönem Şırnak Milletvekili Sn. Mehmet Emin DÜNDAR, Şırnak Milletvekili Sn. Rizgin BİRLİK, Ak Parti Şırnak İl Başkanı Sn. İbrahim Halil ERKAN, İl, İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Belde ve İlçe Belediye Başkanları, Belde ve İlçe Teşkilat Başkanları, Bölge Kanaat Önderlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Kongrede konuşan Başkanımız;” Öncelikle Uludere 7. Olağan İlçe Kongresinin, İlçemiz, İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

2019’u geride bırakıp 2020’ye yeni bir yıla başladığımız bir dönemde Uludere ilçemizin kongresiyle AK Parti yine yeniden toprağa filiz verecek ve inşallah Uludere’de yeni bir şahlanışı gerçekleştirecektir.

Uludere, Şırnak’ın en nadide ilçelerinden birisidir. İlçemizin AK Partili bir belediye ile yoluna güçlü bir şekilde devam etmesi hepimizi gururlandırmaktadır.

Belediye Başkanı olarak göreve başladığımızdan bu yana büyük bir atılım içerisine girmiş, yeni projeler, çalışmalar ve içinde bulundurduğu huzur ortamı ile adından söz ettirmeye başlamıştır.

İlçemizde Yeşilyova Mahallesinden başlayarak, Bulakbaşı mahallesine kadar hizmet her mahalleye ulaştırılmış, vatandaşın memnuniyeti için her türlü çalışma aktif hale getirilmiştir. Yol genişletme çalışmalarının yanı sıra, Mahallelerde ulaşımın sıkıntılı olduğu alanlarda vatandaşın kolay ulaşım imkanı bulabilmesi için, yayla ve mahalle yolları genişletilmiş, mezarlık yolları açılmıştır. Alt yapı ve sokak sağlıklaştırılması çalışmaları kapsamında İlçe merkezinde Kilometrelerce Sıcak Asfalt Dökümünün yanı sıra, Yeşilyova mahallesinden Bulakbaşı mahallesine kadar ihtiyaç duyulan alanlarda kilit parke taşı döşeme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İlçemizde eğitim ve öğretim hayatı için, okullara desteklerde bulunulmakta olup, okul çevre düzenlemeleri onarım çalışmalarının yanı sıra imkânlar dahilinde öğrenciler için eğitim kalitesinin arttırılması amaçlı yardımlar yapılmaktadır.

İlçede sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde kültürel etkinlikler düzenlenip, İlçemiz ve köylerimizde bulunan camiler ve taziye evleri için gerekli yardımlarda bulunarak İlçeye farkı bir çehre kazandırma çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir.

Türkiye basınında gündem olan ULUDERE Gençlik Huzur ve Bal Festivali bunun en güzel örneklerinden biridir. Spor turnuvaları, Başkanlığımıza bağlı ULUDERE Belediye Spor kulübü ile gençlerin kendilerini keşfetmeleri ve Milli sporcu olma hayalleri gerçeğe dönüştürülerek, sporda da iddialı olan bir ilçe bugün karşımızda gurur abidesi olarak çıkmaktadır. Yine hizmet ve projenin en büyük temsilcisi olan Ak Parti Belediyeciliği ile İlçemizde 40 Yataklı Devlet Hastanesi, kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, gençlik kültür merkezi, kadın kültür merkezi, Yeni Belediye Hizmet binası gibi büyük projelerde 2020-2023 yılları arasında halkımızın hizmetine sunulacak ve İlçemizin şahlanışı inşallah devam edecektir.

Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki bugün Ak Parti Gönül Belediyeciliği anlayışı ile ULUDERE Belediyesi halkın rahatça gelebildiği ,Belediye Başkanına ulaşabilmenin kolay olduğu, sıkıntıları ve talepleri dile getirebildiği bir merkez haline gelmiştir.

Değerli arkadaşlar yaptığımız hizmetler yeterli midir? Hayır yeterli değildir, çünkü İlçemizde Belediyecilik olarak yapılan hizmetlerin yanında İlçemizin ve bölgemizin kalkınmaya devam etmesi için gerekli başka hususlarda vardır. Sayın Milletvekillerimiz ve Sayın İl Başkanım sizlerin de olduğu bu güzel günde bu hususların en önemlisi olan işsizlik konusunu dile getirmek istiyorum. İlçemizde ve bölgemizde genç nüfusun istihdam edilmesi için, fabrika, üretim merkezi ya da farklı bir iş kolu bulunmamaktadır. Küçük çaplı hayvancılık ve arıcılık bu talebi karşılayamadığı için genç nüfustan yeterli derecede yararlanılamamaktadır. Bu kapsamda İlçe sınır kapısının açılması çok önemli bir adım olacaktır. Benim içim ve gönlüm bu konuda rahat, çünkü kısa süre içerisinde açılacağından şüphem yok. Bu konuda Siz Sayın Milletvekillerimiz ve Sayın İl Başkanımızın her ziyarette gerekli mercilere bu konuyu dile getirdiğinizi biliyorum ve buna şahidim Allah sizlerden razı olsun.

Bilinmelidir ki Biz Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ında söylediği gibi “ Bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” sözünü benimseyip, kendimize yol pusulası edindik.

Değerli Arkadaşlarım,
2023 hedeflerine doğru giderken ULUDERE Kongremiz çok önemli bir anlam ifade etmektedir.
ULUDERE İlçemizi bugünlere gelmesinde emeği geçen, eski İlçe Başkanlarımıza, şuanki İlçe Başkanımız ve Değerli yol arkadaşımız Sn. Fikret DEMİR kardeşimize ve yönetimlerde görev alan Ak Partili tüm dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ULUDERE kongremizin tekrar teşkilatımıza, Uluderemize , Şrınak’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor,
Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Sağolun var olun. “ dedi.