İlçemizde “ Eski Hükümlüler İçin Kendi İşini Kurma Projesi“ Sertifika Töreni Düzenlendi.
  • 12.04.2021

İlçemizde “ Eski Hükümlüler İçin Kendi İşini Kurma Projesi“ Sertifika Töreni Düzenlendi.

Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün “Eski Hükümlüler İçin Kendi İşini Kurma Projesi kapsamında;

Şırnak Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü, Uludere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludere Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile, Uludere Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan “ Sürü Yönetimi Kursu “ belge dağıtım törenine katılım sağladı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Orhan AL, İlçe Kaymakamı Sn. Ahmet SOLMAZ, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Orhan YASİN, Kurum Amirleri ve Kursiyerlerin katıldığı törende konuşan Başkanımız Sn. Sait ÜREK;

“ Bugün burada Adalet Bakanlığımız ve Hükümetimizin başlatmış ve uygulamaya koymuş olduğu bu anlamlı ve değerli projeler, kişisel olarak gelişimin yanında, bireyler için ekonomik bağımsızlık imkanını da oluşturmaktadır.

Bu da bizleri fazlasıyla mutlu etmekte, sizi mutlu görünce de sevincimizi arttırmaktadır.

Temennim odur ki bu kıymetli projeler ve devletimizin destekleri ile hepiniz kendi işlerinizi kuracak ve iş hayatında başarılı birer bireyler olacaksınız.

Bizde Uludere Belediyesi olarak her türlü proje ve destekte sizlerin yanında olacak, imkanlar dahilinde elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.

Bugün burada dağıtacağımız 98 Kursiyerimiz için hazırlanan sertifikaların hayırlı olmasını diler bu projelerin uygulanması aşamasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.

Rabbim hepinizin yardımcısı olsun. “ dedi.

#AdaletBakanlığı