İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlandı.
  • 26.03.2021

İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlandı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. 15 Temmuz Meydanında düzenlenen Törene İlçemiz Kaymakamı Sn. Ahmet SOLMAZ, Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Sedik TONĞ İlçe Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sn. Salih BÜYÜK, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sn. Alper YILMAZ, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Orhan Yasin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mikail DEMİRTAŞ, diğer Kamu Kurum ve Kuruluşların yetkilileri ve vatandaşlarımız katıldı.

Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümünü etkinlikleri İlçemiz 15 Temmuz Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Akabinde Çanakkale Zaferi esnasında şehit olan şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sonrasında tüm katılımcılar tarafından İstiklal Marşımız okundu.

Tören Uludere Çok Programlı Anadolu Lisesi Salonunda icra edilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programıyla devam etti.

Günün anlam önemi ile ilgili yapılan konuşma, gösteri, sinevizyon sunumlarından sonra çeşitli branşlarda yapılan şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile birlikte, şehit ailelerine ziyaret sonrası tören sona erdi.

Aziz şehitlerimize Rahmetle..