Taşdelen Köyü Şehitlerimize ve Vatan Uğruna Toprağa Düşen Tüm Şehitlerimize Rahmet ve Minnetle.
  • 3.03.2020

Taşdelen Köyü Şehitlerimize ve Vatan Uğruna Toprağa Düşen Tüm Şehitlerimize Rahmet ve Minnetle.

Belediye Başkanımız Sn. Sait ÜREK, Taşdelen Köyünde 33 yıl önce bölücü terör örgütü PKK tarafından 14 Vatandaşımızın şehit edilmesinin ardından şehit yakınları ve köylüler tarafından düzenlenen “ Taşdelen Köyü Şehitlerini Anma “ törenine katıldı.

Taşdelen Köyünde düzenlenen törene, Şırnak Valisi Sn. Ali Hamza PEHLİVAN, İlçe Kaymakamımız Sn. Ahmet SOLMAZ, Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Sn. İdris ACARTÜRK, İl, İlçe ve Bölge Askeri Erkânı, Şırnak Belediye Başkanı Sn. Mehmet YARKA, Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Şehit Yakınları, Kanaat Önderleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, günün anlam ve önemi için yapılan konuşmalar, Şehitler için yazılan şiirlerin Taşdelen Okulu öğrencileri tarafından okunması, Şehit yakınlarının konuşmaları, Şiir ve kompozisyon dallarında başarılı olan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Törenin ardından, Şehit yakınlarına ve Şehit Evine ziyaret gerçekleştiren protokol, burada şehit aileleri ile dayanışmada bulundu.